16 Eylül 2012 Pazar

Başımızın Tacı

Bu yaz dışarı çıktığımızda en çok gördüğümüz parçalardan biri "fötr şapka" dediğimiz şapka modeliydi. Hem kafamızı güneşten koruyup hem de güzel bir hava katan bu şapkalar kesinlikle çok tatlılar. Bende de bir tane var bunlardan, fırsat buldukça, kıyafetime yakıştıkça taktım kendiminkini. Bu şapkaları bay bayan herkes takabiliyor, herhangi bir cinsiyet kavramı olan parçalar değiller yani.  Bende siyah var ve siyah her şeye uyduğu için kullanması rahat bir renk, ama krem ve beyaz renkleri de çok kullanışlı olabilir. Bunlara sahip olduktan sonra zevkinize göre ekoseli, leopar desenli, çicek desenli, farklı renklerde şapkalar almak da size kalmış bir seçim. Yukarıda büyük örnekteki şapkanın rengi çok hoşuma gitti, bulduğum zaman o renkte de bir şapka almak istiyorum mesela ben.

Erkek veya kadın diye bir ayrım olmadığını söylemekte haklı olduğumu bu yakışıklılarla da kanıtlamak istedim. Şapka hepsine çok yakışmış, hepsine iyi bir hava katmış. Genç Brad Pitt nasıl tatlı olmuş o şapkayla, Johnny Depp karizmasına karizma katmış. "Şapkam olmadan çıkmam" akımında yabancıların temsilcisi Bruno Mars iken ülkemizi temsil eden kişi tabii ki Can Bonomo oluyor.  


Bayan kısmıysa tabii ki erkeklerden geri kalmıyor bu konuda. Şapkalarını yanlarından ayırmıyor, renk renk takıyorlar. Bana göre hepsinin şapkası birbirinden güzel olmuş, çok yakışmış başlarına. 

Şapka genel olarak salık saça tercih ediliyor ama toplamak isterseniz de alttan toplamanız gerekiyor doğal olarak. Erkeklerin bu konudaki tek sorunu rengarenk, çiçekli böcekli modelleri kullanamıyor olmaları; ama her zamanki gibi bizim için onlarca şapka modeli var. Yapmamız gereken hepsini deli gibi kapmak sadece. :)

Yaz mevsimi geçiyor, artık kullanılmaz bu şapkalar demeyin. Tabii ki kullanılır! Sadece yerini bilmemiz gerek.

Rüzgarlı havada şapka takarsanız dikkat edin uçmasın şapkamız. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere o zaman. Kendinize iyi bakın, üşütüp benim gibi hasta olayım demeyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder