27 Ocak 2013 Pazar

Leoparlasak Da Mı Saklasak, Leoparlamasak Da Mı Saklasak?

Bugünkü yazım bazılarının bayıldığı, bazılarının nefret ettiği leopar desenli her şey hakkında. Leoparı kullanarak rüküş olan o kadar çok insan var ki, nefret etmek de çok haklısınız. Ama leopar iyi kullanıldığında çok güzel şeylere dönüşebiliyor bana göre.

 Leoparı sevsem de elbisesini ben de tercih etmezdim, ama her tercih etmediğim şeyi koymayacaksam moda blogu olmamın bi' anlamı yok. Tercih eden leopar aşıklarına olsun bu da. :) Elbise kışın giyilir mi diye kulaklarımı çınlatmayın şimdi, bakın sondaki örneğe, gayet de kışın ortasında giymiş bir havası var. Çekmiş üstüne deri ceketini, altına çorabını, oh ne güzel. En baştaki örneği de sonbahar olarak sayabiliriz. E yazın zaten giyilebilir bir şey. Kısacası alın, giyin yavrularım; mevsimi yok bu olayın. Leopar elbise giyip zaten yeterince abartı yaratmışken bir de diğer şeyleri abartı abartı kombinleyip saçmalamayın tabii, sade giyinin ki fazla abartı görünümü üzerinizden kalksın.

 Etek de elbise gibi, ben tercih etmeyebilirim ama tercih eden bulunur tabii ki. Yaz, kış, sonbahar, ilkbahar; mevsim dinlemez, giyebilirsiniz. Yine bu seçimden sonra diğer seçimlerinizin sade olmasına dikkat etmelisiniz tabii.
Leopar desenli tayt en çok tercih edilen ve benim de arada sırada tercih ettiğim bir model. İyi kombinlenmesi gerek, yoksa gerçekten çok kötü duruyor. Kombinin gerçekten iyi ayarladığıma inanmadan ben de giymiyorum bu model tayttan mesela. Sol alttaki taytın rengine bayıldığımı söylemeden de edemeyeceğim. Bu taytın altına siyah botlar çok güzel duruyor ayrıca.

Örnekleri koydukça leopar seven biri olduğumu düşünmeme utandım resmen, tayt dışında hiçbirini giyen biri değilim çünkü. Sanırım leopardan en büyük soğuma nedenlerinden sadece biri olarak "leoparlı kürk giymiş yaşını başını almış rüküş teyze" diyor ve hepinizin ekran başında yüzünü buruşturarak kafasını salladığını görebiliyorum. Bana sorarsanız leoparlı ceket genel olarak çok güzel bir şey değil, ama mesela ortadaki büyük örnekteki hırka çok hoş, bunu hoş bulmamın bir diğer nedeni de kombinin de güzel olması tabii. Ayrıca sağ tarafta ortada bulunan kot cekete dikilmiş leopar desenli kumaşı da sevdiğimi söyleyebilirim.

Gelelim ayakkabılara. Bana göre leopar desenli spor ayakkabıydı, babetti falan hiç güzel değil açıkçası. İlla leoparlı ayakkabı giyeceğim diyorsan topuklu diyeceksin yani. Topuklularda en sevdiklerim büyük örnekte ve sol en altta bulunan önü kapalı, dolgu topuklu modeller. Çok güzel gerçekten.

Çantalar ise genel olarak küçük el veya kol çantaları oluyor. Eğer üzerinizde herhangi leopar desenli bir kıyafet varsa leopar desenli çanta tamanızı önermem, desenler alakasız olduğunda gerçekten kötü görünüm çıkıyor ortaya. Ayrıca bu sene moda olan ve her yerde illa ki gördüğümüz zımbayı leopar desenli çantalarda da görüyoruz.

Leopar desenli telefon kapları hakkında genel olarak güzel ya da kötü yorumu yapamıyorum, çünkü örneklere baktığınızda gördüğünüz gibi güzel modelleri de kötü modelleri de bulunmakta. Büyük örnekteki çok hoşuma gitti mesela, kendi telefonum için öyle bir kap bulursam alırdım.

Ve hiç beceremediğim için her zaman hayal olduğum "nail art" ürünü lopar desenli tırnaklar da karşınızda. Birine yaptıracak olsam bile, tırnaklarım yeterince uzun olmadığı için bunlardaki kadar güzel olmaz, tırnaklarınız kırılsın, bir daha hiç uzamasın inşallah :(

Son olarak hazır konusu gelmişken bayıldığımın bir düzlerştiriciyi de paylaşmak istedim. Burada bir yerlerde böyle desenli düzleştirici hiç var mı, gördünüz mü allah aşkına? Gören olursa yazsın lütfen, gerçekten merak ediyorum. Çok tatlı değil mi sizce de ya? Nasıl yapmış aklım ermedi, böyle bir deseni düzleştiriciye yapıştırmış da olamaz. Benimki, (ve eminim hepimizinki) bildiğimiz düz renk işte, hiç böyle bulamıyoruz ki. ebay gibi ortamlardan alalım desek o da saçma, düzleştirici bu sonuçta, 5 dolar, 10 dolarlık bir şey değil. Evet işim gücüm yok bu konuya kafa yoruyorum.

Bu fotoğrafla da bu yazıyı noktalayalım o zaman, bir sonraki yazıya kadar kendinize çok iyi bakın. Tatili iyi değerlendirin, çıkın iki hava alın beybiler. Öptüm çok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder